Mihai Tătaru, antrenorul cu portarii al CSM Vaslui și profesor la catedra fotbal de la LPS Vaslui, a finalizat de curând cursul pentru Licența UEFA B Goalkeeper.
Denis Păuc a încheiat socotelile cu Rapid Brodoc, însă nu a stat prea mult fără echipă. Jucătorul format de LPS Vaslui a semnat cu CSM Pașcani, formație care a câștigat faza regională a Cupei României și care activează în Liga 4 din Iași.
Astăzi a avut loc tragerea la sorți pentru primul tur național al Cupei României. Reprezentantele Vasluiului au fost împerecheate, urmând ca Rapid Brodoc să fie gazda meciului cu CSM Vaslui.