10.88°C / 21.3°C
Monday
10.22°C / 20.91°C

Mirela Lavric a adus primul rezultat pentru CSM Vaslui

Mirela Lavric a obţinut primul rezultat pentru CSM Vaslui, în etapa a doua a Campionatului Naţional de atletism în sală, găzduită de Sala ''Ioan Soter'' din Complexul Sportiv Naţional ''Lia Manoliu'' din Bucureşti.

Atleta a concurat la 400 m senioare și a terminat cursa pe locul secund, după Sanda Belgyan (U Cluj), obținând timpul de 56.75.

Cealaltă sportivă de la CSM Vaslui, Diana Bogos, a trecut a șasea linia de sosire la 400 m, cu timpul de 60.71.

La 1.500 m, Cristina Balaur, de la LPS-CSM Vaslui, a încheiat pe podium proba, trecând a treia linia de sosire la Under 18, cu timpul de 4:54.59.

În schimb, la 3.000 m, sportiva pregătită de profesoara Viorica Pintilie a câștigat detașat proba, cu timpul de 10:36.80.