Wednesday
11.54°C / 25.13°C
Thursday
15.09°C / 24.89°C

Sporting Juniorul Vaslui a plecat doar cu un punct de la ultima clasată, CSM Bacău

Sporting Juniorul Vaslui a remizat, scor 1-1, pe terenul ultimei clasate, CSM Bacău.

Vasluienii au avut o evoluție mult mai bună, au intrat încrezători în joc și au avut numeroase ocazii clare de gol.

Abia în repriza a doua, Iustina Oblesniuc a fructificat una din șansele de gol, deschizând scorul în minutul 58. Bucuria oaspeților a fost de scurtă durată, băcăuanii reușind să restabilească egalitatea pe tabelă.

Deși au mai avut ocazii de gol, inclusiv în situație de singur cu portarul, Sporting Juniorul nu a mai reușit să revină pe tabelă, plecând acasă cu un singur punct.

Etapa viitoare, formația vasluiană va evolua tot în deplasare, cu Ceahlăul Piatra Neamț. Vasluienii sunt pe locul 8, cu șase puncte.