12.16°C / 22.25°C
Friday
13.64°C / 21.16°C

Hușana a irosit șansa de a fi mai aproape de podium

Hușana Huși a obținut doar o remiză albă, scor 0-0, cu Bucovina Rădăuți, adversara rămânând neînvinsă în campionat.

Practic, formația hușeană nu reușește să treacă de niciuna dintre cele două echipe fără înfrângere din serie, după ce a remizat și cu liderul, Dante Botoșani, scor 1-1.

Hușenii au dominat jocul, au avut cel puțin trei situații clare de gol în repriza a doua, însă oaspeții au rezistat presiunii și s-au mulțumit cu punctul obținut. De altfel, Bucovina Rădăuți nu a impresionat, fiind o echipă care a abuzat de mingi lungi aruncate în față, dar și cu trasul de timp încă din prima repriză, centralul partidei avertizând astfel de situații abia pe final de meci.

Hușana a coborât pe locul 7 în clasament, cu opt puncte, iar marți, 12 octombrie, va disputa restanța cu CSM Pașcani, ultima clasată în seria 1, cu un punct, smuls în această etapă, pe terenul lui Dante Botoșani.