10.88°C / 21.3°C
Monday
10.22°C / 20.91°C

Rapid Brodoc, lipsită de șansă în fața lui Dante Botoșani

Rapid Brodoc a fost cu ocaziile, adversarii cu golurile. Astfel, Dante Botoșani pleacă victorioasă de la Vaslui, scor 3-1 (2-1).
Deși a primit gol după numai un sfert de oră de joc, Cristian Sonea a reușit să restabilească egalitatea, după numai două minute. Chiar dacă a avut o prezență constantă în ofensivă, tot oaspeții marchează, în minutul 24 prin Paul Deleanu. Până la pauză, Rapid Brodoc a avut alte două șanse mari de gol, dar portarul Ionuț Ailenei a fost pe fază de fiecare dată.
În partea a doua, gazdele au alergat după egalare, numai că puținii spectatori prezenți la meci nu au avut ocazia să se bucure de o nouă reușită, tot echipa vasluiană este cea care a mai încasat un gol în ultima jumătate de oră.
Până la fluierul final, Brodocul a mai bifat alte trei mari ocazii și, din păcate, pierde cu scorul de 1-3.
Rapid Brodoc se menține pe locul 8, iar sâmbăta viitoare va avea un meci de șase puncte, cu Viitorul Darabani, în deplasare.