10.2°C / 20.99°C
Tuesday
9.12°C / 20.97°C

Bronz pentru ștafeta masculină de la CSM – LPS Vaslui

CSM-LPS Vaslui s-a clasat pe locul 3 la ștafeta de 4x 185 m la masculin, în cadrul finalei Campionatului Național de atletism indoor Under 18.

Amfitrioni sunt atleții Claudiu Ciobanu, Ștefan Botezatu, Denis Voicu și Petru Kovacs.

Primul sportiv este pregătit de profesoarele Viorica Pintilie și Elena Bogos, iar ultimii trei sunt antrenați de profesorii Dragoș Hăulică și Dan Anușca.

Pe primul loc s-a clasat ștafeta de la CSȘ 5 București, urmată de ștafeta de la CSO Voluntari.

La 800 m, Flavius Cazacu, de la CSȘ Bârlad, a obținut medalia de bronz. Tot el mai obținut medalia de argint la 400 m.

La aceeași competiție, Laura Antoche, de la CSM – LPS Vaslui, a fost aproape de podium la 1.500 m, terminând proba pe locul 4. Pe locul 6 s-a clasat Jasmina Guzumaș, iar pe locul 8 a sosit Bianca Cordun.

Ștafeta feminină a LPS Vaslui a terminat pe 5 la proba de 4x360 m, care a fost formată din atletele Jasmina Guzumaș, Georgiana Hutu, Elena Ungureanu și Antonia Moroșanu, toate patru fiind pregătite de profesoarele Viorica Pintilie și Elena Bogos.

La 3000 m, Andreea Voduțe, de la CSM – LPS Vaslui, a terminat pe locul 6, iar la 400 m, Antonia Moroșanu a fost a cincea.