Asociația Județeană de Fotbal (AJF) Vaslui a anunțat programul pentru faza a doua a ligii 4. Astfel, în șase zile, cele patru echipe vor susține câte trei partide.
Startul va fi dat pe 3 mai, iar ultima etapă este programată de la aceeași oră, sâmbătă, 8 mai, ora 12, toate partidele urmând a se disputa pe stadionul Municipal din Vaslui și teren 2.
Înaintea acestor partide, Rapid Brodoc este pe primul loc, cu 10 puncte, urmată de CSM Vaslui, 10 puncte, FC Gârceni-6 puncte și FC Vulturești-3 puncte.
În prima etapă, luni, 3 mai, de la ora 12, CSM Vaslui va întâlni pe FC Gârceni, pe stadionul Municipal, iar de la ora 14, tot pe Municipal, Rapid Brodoc va evolua contra celor de la FC Vulturești.
Joi, 6 mai, sunt programate jocurile FC Vultureşti-FC 2007 Gârceni (ora 15.30) și Rapid Brodoc-CSM Vaslui (ora 17.30).
În ultima etapă, sâmbătă, 8 mai, CSM Vaslui va întâlni pe FC Vulturești, iar Rapid Brodoc va disputa jocul cu FC Gârceni. Ambele partide se vor desfășura de la ora 12.