5.87°C / 11.64°C
Tuesday
3.86°C / 14.63°C

Neînvinsă, dar fără victorie pe teren propriu!

Sporting Juniorul Vaslui rămâne fără victorie pe teren propriu în acest an, obținând cea de-a doua remiză din retur.

De data aceasta, fotbaliștii pregătiți de Adi Racoviță au smuls un punct în fața penultimei clasate, Bradu Borca, scor 1-1 (0-0).

Vasluienii au avut o primă repriză bună, au dominat teritorial, însă nu au avut inspirație la ultima pasă din fața porții. Ocaziile de gol cele mai mari le-au avut pe final de joc, trecând, în două rânduri, pe lângă deschiderea scorului.

La reluare, oaspeții s-au văzut ceva mai insistenți în ofensivă și l-au pus la grea încercare pe portarul Ionuț Ailenei. Și Sporting Juniorul a avut câteva oportunități de a marca, dar echipa încă nu are un atacant de careu, care să facă diferența.

Cei care deschid scorul sunt nemțenii, cu șapte minute înainte de final, iar când nimeni nu mai credea într-un miracol, Robert Rusu egalează exact la ultima fază a meciului.

Se termină 1-1, iar formația vasluiană rămâne neînvinsă în acest an, obținând în campionat două remize și o victorie.