9.26°C / 21.97°C
Monday
10.17°C / 25.06°C

Hușana a ratat șansa unei reveniri pe loc de play-off

ACS Hușana Huși încheie turul sezonului regular cu o remiză, scor 1-1, cu Știința Miroslava.

Hușenii au avut ghinion, ratând ocazii imense de gol, inclusiv la ultima fază a meciului.

Pe final de primă repriză, Ciaun înscrie un gol superb, astfel că adversara intră la vestiare în avantaj. Viorică restabilește egalitatea la doar două minute de la reluare, iar spectatorii se așteptau și la alte goluri din partea favoriților. Din păcate, mingea nu a mai vrut să intre în poartă. Gazdele au solicitat și un penalty la Edi Sandu, neacordat de centralul partidei.

S-a terminat 1-1, iar Hușana încheie turul pe locul 6, cu 12 puncte, având trei victorii, trei remize și trei înfrângeri, fiind la doar două puncte de un loc de play-off.

Etapa viitoare, hușenii vor evolua acasă, cu Foresta Suceava, o contracandidată la play-off.