Monday
4.5°C / 13.61°C
Tuesday
6.89°C / 14.6°C

Caz rarisim: Arbitrii s-au trezit cu bagajele scoase din vestiar în timpul jocului!

Derby-ul Flacăra Muntenii de Sus-Rapid Brodoc a bifat o premieră în fotbalul județean. În timpul primei reprize, arbitrii s-au trezit cu bagajele aruncate afară din vestiar.

Centralul Răzvan Negară a fost nevoit să întrerupă partida, după ce a fost sesizat că un oficial al gazdelor le-a scos hainele din vestiar.

Deși avea intenția de a fluiera finalul, partida a fost reluată după zece minute, de la scorul de 1-0 pentru Rapid Brodoc, gol marcat de Iftimie.

Oaspeții au majorat scorul la 2-0, prin Mihai George Armeanu, din penalty, iar Flacăra a rămas în zece oameni înainte de pauză, nu înainte de a fi trimis în tribune antrenorul Lucian Neacșu, care a primit roșu pentru proteste la adresa arbitrilor.

În partea a doua, Petruț și Miron au stabilit scorul final, Rapid impunându-se cu 4-0 și rămâne lidera ligii 4, cu maxim de puncte.