8.83°C / 18.74°C
Friday
8.74°C / 17.44°C

FOTO/ Sporting Juniorul Vaslui obține a treia victorie din acest sezon

Sporting Juniorul Vaslui nu a avut nicio emoție în fața lanternei roșii, CSM Pașcani, impunându-se cu scorul de 3-0 (2-0).

Fotbaliștii pregătiți de Cornel Cracea au avut un meci mult mai lejer față de cât arată tabela, vasluienii fiind în mare parte din timpul jocului în jumătatea adversă.

Practic s-a jucat la o poartă, iar dorința puștilor galben-verzi de a răzbuna rezultatul din etapa trecută a dat roade încă din debutul meciului, atacantul Leonind Gherase marcând primul gol în minutul 8.

Gazdele au rezolvat meciul după primul sfert, Marcel Chiorean fiind cel care a majorat scorul la 2-0, în minutul 16.

A urmat o perioadă de relaxare în jocul lui Sporting Juniorul, fără modificări pe tabelă.

Rezultatul final a fost stabilit în partea a doua de căpitanul Octavian Cracea, în minutul 60.

După această etapă, Sporting Juniorul Vaslui se menține pe locul 6, cu 9 puncte, fiind la 3 puncte în spatele ocupantei locului 3, Hușana Huși.

Etapa viitoare, formația vasluiană va evolua în deplasare, cu Foresta Suceava.