10.67°C / 20.98°C
Monday
10.14°C / 21.12°C

Derby indecis: Un punct pentru LPS Vaslui în fața FC Buzău

LPS Vaslui a ratat șansa să devină lidera seriei a 2-a din cadrul Campionatului Național de fotbal, Under 19.

Echipa antrenată de profesorul Gabriel Pană a scos doar un punct din derby-ul cu lidera clasamentului, FC Buzău, scor 1-1.

Vasluienii și-au băgat singuri mingea în poartă, în prelungirile primei reprize, dintr-un corner executat de oaspeți. În partea a doua, Emilian Florea a restabilit egalitatea, iar ambele echipe au avut șansa de a obține victoria, irosind câteva ocazii clare.

Astfel, LPS Vaslui se menține pe locul secund, cu 24 de puncte, iar FC Buzău rămâne pe primul loc, cu 25 de puncte.

Etapa următoare, ultima din acest an, formația vasluiană va evolua în deplasare, cu Oțelul Galați.