Monday
4.5°C / 13.61°C
Tuesday
6.89°C / 14.6°C

O tânără polițistă din Bârlad a fost pe podium la Naționalele de atletism și cros

Andreea Macovei a impresionat la Campionatul Național de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne.

Tânăra polițistă a fost pe podium la proba de 800 m. Andreea a trecut a treia linia de sosire, obținând medalia de bronz.

Andreea Macovei este de scurt timp înregimentată în structurile MAI, venind în în sistemul de poliție în urmă cu trei ani. Ea este absolventă a Școlii de Agenți de Poliție “Vasile Lascăr” Câmpina.

În prezent, Andreea este agent de poliție în cadrul Biroului de Ordine Publică al Poliției Municipiului Bârlad.

Competiția organizată de Biroul Coordonare Activități Sportive, din cadrul Centrului Cultural al MAI, s-a desfășurat la 23 de probe de atletism și cros.

La ediția din acest an, Inspectoratul de Poliție Județean Vaslui a fost reprezent de un lot de 7 polițiști (4 femei și 3 bărbați) care au concurat, în funcție de înclinațiile sportive, la probele de atletism (săritura în lungime, viteză, rezistență, aruncarea greutății) și cros.