5.43°C / 15.51°C
Sunday
8.12°C / 14.63°C

Bronz balcanic pentru Mirela Lavric

Mirela Lavric a obținut medalia de bronz la Campionatele Balcanice de atletism, seniori, de la Craiova.

Sportiva de la CSM Vaslui a trecut a treia linia de sosire în proba de 400 m, cu timpul de 53.20. Vasluianca și-a îmbunătățit timpul din acest sezon, după o cursă echilibrată, în care podiumul a fost decis pe ultimii metri.

Astăzi, Mirela Lavric va concura pentru medalii cu echipa de ștafetă a României 4 x 400 m.

România a cucerit 9 medalii, 5 de aur, 2 de argint şi 2 de bronz, sâmbătă, în prima zi a Campionatelor Balcanice de atletism pentru seniori, găzduite de Stadionul ''Nicolae Mărăşescu'' din Craiova.

România e lider în clasamentul pe naţiuni, urmată de Serbia (3-1-2), Turcia (2-4-7), Grecia (2-4-3) și Austria (2-2-1).