4.19°C / 8.18°C
Friday
4.66°C / 13.35°C

CSȘ Bârlad, pe podium la Naționalele de juniori 2

CSȘ Bârlad a fost pe podium la Campionatul Național de atletism în aer liber, de la Pitești, competiție rezervată juniorilor 2. Sportivii coordonați de antrenorul Lucian Bolgar au obținut o medalie de aur și două de bronz.

Performerul este Laurențiu Vrabie, care a devenit campion național la proba de 1.500 metri. Grație timpului scos, 4:06.87, Laurențiu s-a calificat la Campionatul Balcanic U18, ce va avea loc pe 14 august, la Kraljevo, Serbia.

Denis Emilian Totoi a cucerit bronzul în proba de 800 metri. Acesta a reușit un timp de 1:57.76, cu care s-a clasat pe locul 3. Tot medalie de bronz a cucerit și Andrei Anton, care a concurat în cursa de 2.000 metri obstacole. Acesta a reușit să scoată un timp de 6:25.77.