4.5°C / 13.61°C
Tuesday
6.89°C / 14.6°C

CSM Vaslui este noua campioană la cros, senioare!

CSM Vaslui a obținut o performanță remarcabilă la Campionatul Național de cros, senioare.

Echipa formată din Magda Bosînceanu, Mirela Lavric, Diana Bogos și Cristina Balaur a obținut medaliile de aur și titlul de campioană națională.

Pe locul 2 s-a clasat CSU Poli Timișoara, iar pe 3 s-a situat CS Pandurii Târgu Jiu.

De asemenea, Atleta Magda Bosînceanu a trecut a treia linia de sosire la Campionatul Național de cros, senioare, cucerind medalia de bronz, cu un timp remarcabil, 27:41.98, îndeplinindu-și baremul pentru participarea la Campionatele Europene și Balcanice de Cros.

Imediat, Magda a fost felicitată de mult mai experimentata atletă Mirela Lavric: „Bravo colega!Meriti din plin!Prima ta medalie in calitate de mămica!Cu siguranța vor urma multe rezultate frumoase, Best team, CSM Vaslui”.

Cele patru atlete sunt pregătite de profesoarele Viorica Pintilie și Elena Bogos.