18.91°C / 28.54°C
Tuesday
15.72°C / 27.75°C

Radu Huhulea pe podium la Naționalele U23 la lupte libere

Radu Huhulea a obținut medalia de bronz la Campionatul Național de lupte libere individual, seniori U23.

El s-a clasat pe locul 3 la categoria 79 kg. Luptătorul vasluian este legitimat la CS Viitorul, unde îl are ca antrenor pe Vasile Frățilă, care l-a felicitat pe sportivul medaliat pentru performanța obținută, urându-i mult succes în viitoarele competiții.

Tânărul sportiv a avut o prestație deosebită, reușind să impresioneze într-o competiție la care au concurat sportivi de la cluburi din întreaga țară.

Campionatul Național de lupte libere individual, seniori U23, s-a desfășurat în acest an la Cluj, în perioada 18-20 noiembrie.

CS Viitorul Vaslui l-a mai avut în competiție pe Constantin Roșu, care s-a clasat al cincilea la aceeași categorie de greutate.