LPS Vaslui a obținut o nouă victorie impresionantă în Campionatul Național de handbal masculin, juniori 1, după ce a trecut fără emoții de LPS Piatra Neamț, scor 50-14.
Echipa pregătită de profesorul Sebastian Hagiu a dominat partida de la un capăt la altul, confirmând plusul de valoare față de adversară.
Toma Dumitru a fost din nou într-o zi de grație, încheind meciul cu 12 goluri, fiind cel mai bun marcator al vasluienilor. L-au urmat Raul Enache cu 8 reușite, iar Mihnea Danu și Mihai Ichim au contribuit fiecare cu câte 6 goluri, completând un tablou ofensiv impecabil.
În urma acestui succes, LPS Vaslui își menține poziția a doua în clasament, cu 6 puncte, însă are disputate două meciuri în plus față de urmăritoarele CSU Suceava și HC Buzău, aflate pe locurile 3 și 4.
Vasluienii rămân în lupta pentru calificare în faza superioară și confirmă încă o dată că sunt una dintre cele mai puternice echipe ale grupei.

