9.22°C / 13.4°C
Saturday
5.51°C / 18.38°C

Junioarele 2 de la LPS Vaslui termină pe locul 3 grupa de la turneul Valoare

Handbalistele junioare 2 de la LPS Vaslui au terminat cu o remiză grupa de la turneul Valoare.

Fetele antrenate de profesorul Gabriel Chirilă a oferit cel mai frumos și spectaculos meci din această fază chiar în fața liderului grupei, ACS Lucian Bute Galați, Vasluiencele au câștigat prima repriză, scor 15-13, pentru ca cea de-a doua repriză să aparțină adversarelor, scor 18-20.

S-a terminat 33-33, după un meci plin de suspans, cu răsturnări de scor și cu faze spectaculoase, demne de prima ligă de handbal feminin.

Au marcat pentru echipa noastră Daria Berezan 9, Daria Eșanu 9, Teodora Vasilache 5, Melisa Maticiuc 4, Beatrice Ungureanu 2, Bianca Prisecaru 2, Alexia Mocanu 1 și Ioana Vartolomei 1.

Astfel, LPS Vaslui părăsește grupa de la turneul Valoare de pe locul 3, cu 30 de puncte.