8.42°C / 24.57°C
Tuesday
11.7°C / 26.61°C

CSM Vaslui rămâne fără victorie în acest an în deplasare

CSM Vaslui pierde la Bacău, scor 23-27, după o primă repriză în care handbaliștii pregătiți de Ovidiu Mihăilă s-au întrecut în erori în ofensivă, diferența la pauză fiind de șapte goluri în favoarea gazdelor, scor 16-9.

În partea a doua, vasluienii au arătat o altă față și au dat semne că pot reintra în lupta pentru cel puțin un punct. S-au apropiat la trei goluri pe tabelă, pe final de joc, însă n-au menținut ritmul, astfel că oaspeții se mulțumesc doar cu victoria morală din repriza a doua, scor parțial 14-11.

Formația vasluiană nu a reușit până acum să aducă niciun punct din deplasare, însă este neînvinsă acasă, având 7 puncte obținute din 9 posibile. Etapa viitoare, CSM Vaslui întâlnește pe U Cluj, iar victoria este obligatorie, pentru a atinge obiectivul de menținere în Liga Zimbrilor.

CSM Vaslui rămâne pe ultima poziție în clasament, la un punct de U Cluj, ocupanta penultimului loc, și la doar două puncte de un loc care te duce la barajul de menținere în prima ligă.