9.22°C / 13.4°C
Saturday
5.51°C / 18.38°C

CSM Vaslui obține cea de-a patra victorie din acest sezon

CSM Vaslui a câștigat duelul cu CSM Magnum Botoșani, scor 25-21 (13-10), și ajunge la cota de 13 puncte în actualul sezon.

Echipa lui Alin Bondar a fost lipsită de aportul a doi jucători importanți la linia de 9 metri, Este vorba despre Florin Acatrinei și Maxim Karamyshev.

Cu toate acestea, vasluienii au condus ostilitățile în fața lanternei roșii. Desprinderea pe tabelă a avut loc abia în prima jumătate a reprizei secunde, când formația vasluiană avea un avans de cinci goluri, scor 18-13 în minutul 44, Portarul Petrila a avut o nouă evoluție foarte bună, însă și defensiva a fost bine așezată, astfel că CSM Vaslui obține o victorie meritată.

Cu acest rezultat, vasluienii ajung pe locul 9 în Liga Zimbrilor, însă pot coborî un loc, ținând cont de meciul nedisputat dintre Dunărea Călărași și CSM Făgăraș.