Wednesday
11.25°C / 25.65°C

CSM Vaslui a pierdut și meciul revanșă cu CSU Suceava

CSM Vaslui a pierdut și al doilea test cu CSU Suceava, scor 29-30.

Vasluienii au avut o primă repriză bună, astfel că pauza i-a găsit în avantaj, scor 14-13.

În partea a doua s-a mers aproape cap la cap, însă, handbaliștii pregătiți de Gabi Armanu și Bogdan Pralea au cedat pe final, sucevenii impunându-se cu scorul de 30-29.

Și de această dată s-a rulat întreg lotul. În primul amical, de la Suceava, CSM Vaslui a pierdut cu scorul de 21-23.

”Sunt foarte mulțumit de evoluția echipei mele. Fiind primele meciuri, ne-am întrebuințat atât noi, cât și adversara noastră. Între noi se vor disputa meciuri echilibrate, care se vor câștiga la un gol-două. Am condus noi, au condus ei. Am considerat aceste două meciuri un test al pregătirii fizice. Pe final de pregătire vom aborda și tactic anumite jocuri amicale”, a spus Gabi Armanu, antrenorul CSM Vaslui.