9.22°C / 13.4°C
Saturday
5.51°C / 18.38°C

CSM Vaslui a pierdut duelul cu CSM București în ultimele trei minute

CSM Vaslui a bifat o nouă înfrângere în Liga Zimbrilor, fiind învinsă de CSM București, scor 29-33.

Partida a fost una extrem de echilibrată, cu răsturnări de scor și cu un minim avantaj pentru formația vasluiană la pauză, scor 17-16.

Și partea a doua a fost una sub semnul echilibrului, însă bucureștenii au fost mai atenți pe final, reușind să se desprindă pe tabelă în ultimele trei minute, avantaj care a cântărit foarte mult la victoria acestora.

Vasluienii rămân pe locul 11 în clasament, cu trei puncte, după primele patru etape, iar runda viitoare, sâmbătă, 24 septembrie, vor evolua acasă cu CSU Suceava, o altă adversară incomodă.

CSM Vaslui: Petrila, Padasinau, Cioată – Acatrinei 11, Chiratcu 5, Cumpănici 4, Amihăesi 4, Soare 3, Popa 1, Carali 1, Ionescu, Cîrchea, Karamyshev, Hușanu, Păunescu, Oancea. Antrenor: Bogdan Pralea.
Evoluția scorului: 1-3 (min. 5), 5-6 (min. 11), 9-8 (min. 17), 14-13 (min. 23), 16-17 (pauză), 20-20 (min. 37), 24-21 (min. 44), 25-25 (min. 48), 29-28 (min. 54), 33-29 (final).
Aruncări de la 7 metri (transformate): 6 (4) – 6 (5).
Minute de eliminare: 10-10.