4.5°C / 13.61°C
Tuesday
6.89°C / 14.6°C

CSM Vaslui a avut cea mai slabă primă repriză din acest sezon

CSM Vaslui a pierdut duelul cu CSM București, scor 27-35, și locul 7 din Liga Zimbrilor, coborând o poziție în clasament.

Vasluienii au avut cea mai slabă primă repriză din acest sezon, la pauză fiind conduși cu zece goluri diferență, scor 8-18.

Deși au fost mult mai atenți în ofensivă, handbaliștii pregătiți de Gabriel Armanu nu au au reușit să întoarcă rezultatul, avansul de zece goluri de la pauză fiind suficient pentru bucureșteni să-și spele rușinea din meciul de la Bacău și să urce pe locul 7 în clasament.

Vasluienii nu au timp de relaxare, pentru că duminică, 28 noiembrie, au parte de un nou joc important, cu HC Buzău, obligați să-l câștige.

CSM Vaslui: Padasinau, Cioată, Petrila – Chiratcu 8, Cumpănici 4, Amihăesi 4, Cotinghiu 2, Soare 2, Acatrinei 2, Ciurescu 2, Dragon 1, Karamyshev 1, Carali 1, Ionescu, Popa, Cîrchea. Antrenori: Gabriel Armanu și Bogdan Pralea.