8.83°C / 18.74°C
Friday
8.74°C / 17.44°C

Zece goluri în 48 de ore încasate de FC Vulturești!

Rapid Brodoc a bifat a doua victorie consecutivă în fața FC Vulturești în 48 de ore. După 4-0 la Negrești, pe 1 mai, formația antrenată de Florin Roiu s-a impus și pe Municipalul vasluian, scor 6-1.

Prima repriză a fost una spectaculoasă. Rapid Brodoc a marcat 4 goluri din 5 faze de poartă, pe când Vultureștiul a avut cinci mari ocazii de gol, printre care și o bară, dar și două ratări din situații de singur cu portarul.

Nici în partea a doua, FC Vulturești nu a renunțat la luptă și a încercat să reducă din diferență. A reușit o dată, prin Ionuț Pintilie ('55).

Însă, Brodocul a avut un atacant în zi de grație, Andrei Covăcel bifând o dublă în patru minute, ajungând la patru goluri marcate în acest meci, după primele două în prima repriză.

Celelalte goluri ale Rapidului Brodoc au fost marcate de Cristian Miron și Cristian Buruiană.