Wednesday
10.27°C / 16.14°C

Văleniul a ținut în șah liderul preț de mai bine de o repriză

Viitorul Văleni a fost la un pas de o surpriză în Liga 4 la fotbal.

Echipa de pe penultimul loc a ținut în șah liderul, Sporting Comstar Vaslui, preț de mai bine de o repriză, conducând cu 1-0, gol marcat în prima repriză.

În partea a doua, Andrei Covăcel și Mircea Horciu, de două ori, au adus liniștea în tabăra echipei antrenate de Costinel Botez.

CSO Negrești pierde surprinzător la Șuletea, scor 1-2, și coboară pe locul 3, cu 25 de puncte. Urcă pe poziția a doua Sporting Banca, echipă care a câștigat la Drânceni, scor 6-3, acumulând 27 de puncte.

FC Vulturești și Viitorul Rebricea sunt performerele acestui început de an, având câte trei victorii din tot atâtea meciuri oficiale.

În ultima etapă, FC Vulturești a câștigat la Muntenii de Jos, scor 3-2, și a urcat pe poziția a 5-a în clasament, iar Viitorul Rebricea s-a impus acasă cu Flacăra Muntenii de Sus, scor 3-2.

Sporting Juniorul Vaslui și FC Gârceni au remizat, scor 2-2.