10.88°C / 21.3°C
Monday
10.22°C / 20.91°C

Școala „Ștefan Ciobotărașu” Lipovăț este campioană județeană la fotbal U14

Echipa de fotbal băieți Under 14 a Școlii „Ștefan Ciobotărașu” din Lipovăț a câștigat turneul de baraj al ONSS, devenind campioană județeană.

Astfel, echipa pregătită de profesorii Daniel Epure și Adnana Mădălina Furcoi vor reprezenta județul Vaslui la faza regională, care va avea loc la Botoșani, în perioada 31 martie-2 aprilie.

Școala „Ștefan Ciobotărașu” Lipovăț a trecut în finala turneului de baraj de Școala Gimnazială Gârceni, scor 3-0, după ce în semifinale a învins echipa Școlii „Mihai Eminescu” Vaslui, scor 3-1.

Școala Gimnazială Gârceni a trecut în semifinale de Școala „Alexandra Nechita” Vaslui, scor 4-2.

Competiția a fost găzduită de sala de sport a Școlii „Elena Cuza” Vaslui și a fost organizată de Ministerul Educației, prin Inspectoratul Școlar Județean Vaslui, în parteneriat cu FRF, având și titulatura de Cupa ISF (Împreună suntem fotbal).