12.79°C / 23.59°C
Saturday
9.82°C / 20.61°C

Rapid Brodoc a remizat cu Stejarul Dobrovăț

Rapid Brodoc a încheiat la egalitate jocul amical cu Stejarul Dobrovăț (Liga 4 Iași), scor 3-3 (2-0).
Golurile echipei vasluiene au fost marcate de Florin Burghele, Robert Ciobanu și Călin Ciobanu.
Antrenorul Adrian Kerezsy a trimis pe parcursul celor 90 de minute 30 de jucători, urmând ca în perioada imediată să finalizeze lotul în vedere pregătirii startului de sezon.
Partida a avut două reprize diferite. În prima, nou promovat în Liga 3 a fost mult mai prezentă în fața porții. În afară de cele două goluri, vasluienii au mai avut încă trei mari ocazii, una pe final de repriză, când Robert Ciobanu trimite în bară. O bară a avut și Dobrovăț, la scorul de 0-1, Cezar Tătărușanu fiind autorul ocaziei uriașe.
În partea a doua, la scorul de 3-0, Rapid face un pas în spate, iar Neniță relansează jocul, marcând pentru 3-1. În decurs de trei minute, minunea se întâmplă, iar Dobrovăț revine de la 0-3 la 3-3, ultimele două goluri fiind marcate de Remus Alexandru, cu un șut plasat, și Bădic, din penalty.
Următorul amical este programat vineri, 5 august, de la ora 18.30, cu CSM Vaslui (Liga 4), care se va disputa pe teren 2.