4.5°C / 13.61°C
Tuesday
6.89°C / 14.6°C

Rapid Brodoc a promovat în Liga 3

Rapid Brodoc va evolua din noul sezon în Liga 3. Campioana județului Vaslui a învins în retur, scor 4-3, după un meci de infarct.

Gazdele au avut un debut fulminant, iar în 20 de minute au marcat de trei ori, prin Denis Iftimie și Eduard Ponea x 2, astfel că toată lumea se aștepta la un scor fluviu. N-a fost să fie așa. Deși, Rapid a dominat jocul, având mai multe șanse de a duce scorul la 4-0, oaspeții, din două faze, reintră în joc, iar după pauză au stabilit egalitatea, gândindu-se deja la golul de aur. După două ratări monumentale ale lui Ponea, a venit și descătușarea. Astfel că a treia oară a fost cu noroc pentru atacantul vasluienilor, care a marcat golul ce o duce pe Rapid Brodoc în liga 3.

Meciul s-a bucurat de prezenta a peste 1200 de spectatori, cea mai mare asistență de după dispariția lui FC Vaslui.