Wednesday
11.25°C / 25.65°C

Rapid Brodoc a fost la un pas de o mare surpriză!

Cu mulți puști în teren, Rapid Brodoc a fost la un pas de un rezultat pozitiv în fața mult mai experimentatei echipe, Șomuz Fălticeni.

Oaspeții au câștigat la limită, scor 3-2, după ce au condus la pauză cu scorul de 3-1. Vasluienii au fost cei care au deschis scorul prin David Diaconu, după numai trei minute de joc.

Gazdele au rezistat doar un sfert de oră, fiindcă Eduard Julei egalează din penalty. Șase minute mai târziu, Alex Savin își aduce echipa în avantaj. Tot el avea să stabilească scorul pauzei, în minutul 38.

Partea a doua a fost mai echilibrată, iar Eduard Ponea reduce din diferență cu un sfert de oră înainte de fluierul final.

Rapid Brodoc se menține pe ultimul loc în serie, cu 11 puncte, în timp ce Șomuz Fălticeni intră în lupta pentru play-off.