8.83°C / 18.74°C
Friday
8.74°C / 17.44°C

Rapid Brodoc a dat start partidelor de verificare

Rapid Brodoc a întâlnit pe Sporting Comstar Vaslui, într-o partidă amicală, disputată pe terenul 2 Vaslui.

Partida a avut trei reprize a câte 30 minute fiecare. Antrenorul Adrian Kerezsy a avut formule de joc diferite, rulând mai mulți jucători aflați în teste. Deocamdată, tehnicianul nu s-a oprit la un număr maxim de jucători, cu care să formeze lotul, însă promite că săptămâna viitoare va concretiza lista, care va fi oficializată și la FRF.

Partida s-a încheiat cu victoria nou promovatei în Liga 3, scor 3-0, iar săptămâna viitoare are programat un alt amical cu CSM Vaslui.

În primul joc de verificare au apărut o serie de nume noi, precum Cristi Solomon, de la Viitorul Vetrișoaia, portarii Ciprian Bargan, ultima oară la Lețcani, și Alex Corduneanu, de la Academia Politehnica Iași, dar și atacantul Florin Burghele, de la Sporting Juniorul Vaslui.