12.69°C / 18.21°C
Thursday
11.4°C / 14.8°C

Penitenciarul Vaslui a câștigat Cupa Jandarmeriei la minifotbal

În cadrul activităților organizate cu prilejul Zilei Jandarmeriei Române, Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui a organizat și o competiție de minifotbal la care s-au înscris 6 echipe, reprezentante ale structurilor de ordine publică, justiție și apărare din județul Vaslui. Câștigătoarea turneului a fost, ca și anul trecut echipa Penitenciarului Vaslui.

Competiția s-a desfășurat vineri,  05 aprilie, iar la startul ei s-au aliniat echipe din cadrul Jandarmeriei Vaslui și Bârlad, Inspectoratului de Poliție Județean Vaslui, Inspectoratului pentru Situații de Urgență Vaslui, Penitenciarului Vaslui și Unității Militare 01458 din  Bârlad.

Câștigătoarea competiției a fost echipa Penitenciarului Vaslui, care a trecut în finală de echipa Inspectoratului de Poliție Județean Vaslui. Pe locul III s-au clasat militarii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Vaslui, care în finala mică au învins echipa Unității Militare 01458  Bârlad .

Jucătorul turneului, care a înscris cele mai multe goluri, a fost desemnat sublocotenentul Olteanu Ionuț Valentin din cadrul Unității Militare 01458  Bârlad iar premiul pentru portarul turneului i-a revenit agentului principal Bernevic Daniel-Cosmin din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Vaslui.

Această competiție a fost organizată cu sprijinul Asociației Sportive ,,Dorobanțul” și I.S.U.J. Vaslui.

Jandarmeria Vaslui îi felicită în egală măsură pe toți participanții pentru dăruire, determinare și pentru că au demonstrat încă o dată faptul că întotdeauna camaraderia primează!