Saturday
6.47°C / 18.73°C
10.16°C / 21.04°C

Meciul se decide la comisii!

Puștii Under 17 de la LPS Vaslui au întâlnit în optimile Cupei României pe CSM Ceahlăul Piatra Neamț.

Meciul a fost unul încrâncenat, cu multe cartonașe roșii și îmbrânceli. Vasluienii au jucat mai bine de 60 de minute cu un om în minus, după ce Hrincu a văzut roșu. Din păcate, meciul nu a fost dus la bun sfârșit, după ce oaspeții s-au retras de pe teren pe final, la scorul de 4-2 pentru echipa antrenată de profesorul Mihai Tătaru.

A fost momentul când jucătorii ambelor echipe s-au îmbrâncit, iar centralul partidei a arătat de patru ori cartonașul roșu, câte două de fiecare echipă. De la gazde au fost eliminați Pletoianu și Covăcel.

Arbitrii au fost nevoiți să fluiere finalul, urmând ca FRF, prin Comisia de Competiții, să decidă echipa care merge mai departe. Mai mult ca sigur, LPS Vaslui va câștiga la masa verde și se va califica în sferturile competiției.