12.79°C / 23.59°C
Saturday
9.82°C / 20.61°C

Meci nebun la Negrești

Rapid Brodoc a revenit de la 0-2 și a câștigat cu 3-2 disputa cu CSO Negrești, meci contând pentru etapa a 17-a a Ligii 4.

Echipa antrenată de Florin Roiu a avut un start nefericit, încasând două goluri în primul sfert al meciului. Mai mult, oaspeții au rămas în inferioritate, după ce Ovidiu Olaru primește două galbene. După prima parte a reprizei, liderul competiției a pus stăpânire pe joc, însă nu reușește să bage mingea în poartă, irosind ocazie după ocazie.

În partea a doua, meciul se joacă practic la poartea Negreștiului, iar Rapid pune o presiune fantastică. Mingea întâlnește în două rânduri bara, iar Ciprian Petruț marchează pentru 1-2 și readuce speranța în tabăra Brodocului. Ponea își etalează calitățile de atacant, iar cu o dublă readuce echipa în avantaj. Se termină 3-2 pentru Rapid Brodoc, care a muncit mult pentru acest succes meritat.

Astfel, Rapid își consolidează poziția de lider în clasament, distanța față de FC Vulturești, ocupanta locului secund, crescând la opt puncte.