Trei echipe au rămas în lupta pentru titlul județean în Superliga de minifotbal Vaslui. Este vorba despre Comstar, Inter Traian și Ivacec, deținătoarea trofeului.
Cele trei echipe sunt despărțite de 4 puncte. Comstar e lidera clasamentului, cu 29 de puncte, dar cu două jocuri mai multe față de Inter Traian, ocupanta locului secund cu 26 de puncte. Ivacec e pe 3, cu 25 de puncte.
Pe locul 4 se regăsește Elita Ferești, dar care are 9 puncte în minus față de ocupanta locului 3, care are un meci mai puțin disputat față de Ivacec.
În ultima rundă, Elita Ferești a trecut cu 4-3 de Crucea Gării, iar Comstar a învins pe FC Zimbru cu scorul de 6-0. Ivacec a obținut o nouă victorie, de această dată cu Tigers, scor 4-2.
Goluri multe s-au marcat și în meciul Olimpia Roșiești-Red Star, scor 4-3.