12.79°C / 23.59°C
Saturday
9.82°C / 20.61°C

Înfrângere la limită, cu Foresta Suceava

CS Sporting Juniorul Vaslui a plecat fără puncte de la Suceava. Foresta s-a impus la limită, scor 2-1.
Vasluienii au oferit o replică bună la Suceava. Chiar dacă au primit gol repede, după doar două minute de joc, fotbaliștii pregătiți de Costel Ilie au reușit să restabilească egalitatea, prin Vlad Mocanu, în minutul 34.
Din păcate, oaspeții nu au gestionat bine finalul primei reprize și am primit cel de-al doilea gol, decisiv pentru victoria gazdelor.
În partea a doua, jocul a fost extrem de echilibrat, sucevenii irosind un penalty cu un sfert de oră înainte de fluierul final, Martin trimițând peste poartă.
Astfel, vasluienii bifează o înfrângere amară, menținându-se pe locul 8 în serie, cu 13 puncte.
Etapa viitoare, Sporting Juniorul Vaslui va evolua acasă cu ACS Hușana Huși, meci programat pe 27 noiembrie, de la ora 14.