Tuesday
6.89°C / 14.6°C

Hușana sparge gheața și bifează primul succes stagional

Hușana Huși se întoarce cu toate punctele de la Bacău.

Marius Mareș este autorul unicului gol al meciului cu CSM Bacău, reușită care a făcut diferența. Fotbalistul se află la primul gol pentru Hușana și a fost marcat în prelungirile primei reprize.

De altfel, după o jumătate de oră de joc a fost înregistrat un incident neplăcut. O persoană din echipa de organizare a primit o minge în plin căzând secerat cu capul de betoane. Meciul a fost întrerupt mai bine de zece minute, perioadă în care bărbatul a primit prim ajutor.

La reluare, hușenii au avut prim planul și mai multe șanse de gol. Abia în ultimele secunde ale prelungirilor arătate, Mareș reia plasat pentru 1-0.

În partea a doua, oaspeții au ținut mingea departe de poarta lui Jan Turiță, astfel că victoria obținută de Hușana este pe deplin meritată.