Hușana Huși a pierdut amicalul cu o fostă campioană!

Hușana Huși a pierdut ultimul meci amical înainte de startul părții a doua de campionat.

Formația hușeană a fost învinsă cu scorul de 4-0 de Oțelul Galați, o fostă campioană a României.

Echipa antrenată de Florin Croitoru a avut o primă repriză bună, cu ocazii, terminată la egalitate, scor 0-0.

Din păcate, în partea a doua, jucătorii hușeni au avut o evoluție diametral opusă, modești în exprimare, fără dăruire și inexplicabil de relaxați. În aceste condiții, Oțelul se impune la un scor confortabil, 4-0.

Hușana a început partida cu formula Turiță-Agrigoroaei, Tăcuțanu, Economou Georgios-Rotaru, Izmană., Mihăiță, Deleanu, Dănăilă-Jose Andre, Solomon.

În repriza a doua au intrat Ovidiu Manole-Țenu, Gîrdea, Tofan, Jitaru, Oncică, Ciobanu, Sinescu, Chiriac, Tătărușanu, Ciubotariu.

Primul meci oficial din noul an este programat pe data de 13 martie 2021, pe terenul formației Bradu Borca, în etapa 11 a Ligii 3, seria 1. Partida se va disputa cu începere de la ora 15:00, pe stadionul Cimentul din Bicaz.