5.31°C / 15.64°C
7.75°C / 14.53°C

Cum poți pierde un meci la masa verde: Te dai la arbitru!

Fază impardonabilă la meciul de Liga 4, dintre Rapid Brodoc și Vitis Șuletea.

Când mai erau cinci minute de joc, fotbalistul Mihai Armeanu, deși trimis în afara terenului, pentru cumul de cartonașe galbene, nu a părăsit gazonul până când nu s-a luat de centralul partidei. Acesta, împins, a căzut din picioare, iar episodul nefericit nu a fost lăsat la voia întâmplării și a decis să fluiere finalul jocului, astfel că rezultatul va fi stabilit de comisiile AJF Vaslui.

Cel mai probabil, lidera ligii 4 va pierde la masa verde, deși pe teren scorul era 1-1. Rapid Brodoc a deschis scorul prin Ponea, după numai două minute de joc, iar oaspeții au egalat în minutul 27.

Clubul Rapid a anunțat că va face memoriu împotriva arbitrului central, acuzând numeroase erori de arbitraj, inclusiv faptul că un jucător advers nu a fost eliminat din joc,