10.95°C / 18.83°C
Saturday
8.92°C / 20.5°C

CSM Vaslui obține cea mai clară victorie din acest sezon

CSM Vaslui bifează scorul sezonului în Liga 3, învingând în derby-ul local, pe Rapid Brodoc, cu scorul de 7-0 (2-0).

Diferența putea fi mult mai mare, dacă Robert Rusu nu se juca cu șansele de gol, unele din postură de singur cu portarul. Nici schimbatul ghetelor nu l-a ajutat prea mult pe atacantul vasluian.

Abia în repriza a doua, Robert Rusu a punctat un gol de generic, din foarfecă, spre bucuria spectatorilor.

În prima repriză, Vasile Buhăescu a deschis scorul, pentru ca Cosmin Tofan să stabilească scorul primei reprize.

În partea a doua, în afară de Robert Rusu, Eduard Cuzuc și Paul Deleanu și-au trecut câte o dublă, stabilind scorul campionatului.

Astfel, CSM Vaslui se menține pe primul loc în play-out, fără înfrângere, cu șapte puncte obținute din nouă posibile, golaveraj 10-1.