6.34°C / 12.77°C

Noi performanțe pentru Bianca Cordun!

Sportiva de la CSM - LPS Vaslui, Bianca Cordun, a devenit campioană națională la U16 în proba de 3.000 m, cu timpul de 10.57.26.

De asemenea, atleta pregătită de profesoarele Viorica Pintilie și Elena Bogos a devenit vicecampioană națională la 1.500 m, cu timpul 4.57.51.

Andreea Voduțe s-a clasat pe locul 3, obținând medalia de bronz la Campionatul Național U16 în proba de 3.000 m. cu timpul 11.04.34.

La Campionatul Național de atletism U16 de la Bacău, Antonia Moroșanu a fost aproape de podium clasându-se pe locul 4 la 400 m. Elena Ungureanu s-a clasat pe locul 6 la aceeași probă, iar Georgiana Huțu a terminat pe locul 10 proba, toate trei îmbunătățindu-și timpii, contribuind astfel la medalia de aur a echipei la stafeta de 4x400 m.

De asemenea, Iasmina Guzumas s-a clasat pe locul 7 la 1.500 m cu un timp bun! La 3.000 m a trecut a 11-a linia de sosire.

Andreea Voduțe s-a clasat pe locul 8 la 1.500 m.

Sportivele sunt pregătite de profesoarele Viorica Pintilie și Elena Bogos.