Vaslui, RO

14.11°C
Clear Sky
Monday
15.29°C / 23.83°C
Tuesday
14.23°C / 24.72°C
Wednesday
14.63°C / 26.84°C

Magda Bosînceanu a devenit campioană națională la alergare montană

Magda Bosînceanu a devenit campioană națională la alergare montană

Magda Bosînceanu a devenit campioană națională la alergare montană senioară.

Sportiva de la CSM Vaslui a trecut prima linia de sosire, după ce a alergat cei 7 km pe verticală cu timpul de 36:30, obținând medalia de aur.

Această performanță i-a adus vasluiencei prezența la Campionatul European de alergare montană.

Magda Bosînceanu este pregătită de profesoarele Viorica Pintilie și Elena Bogos.

La Câmpulung Moldovenesc, CSM Vaslui a mai obținut medalia de bronz pe echipe, la juniori 1. Echipa a fost formată din Andrei Patrichi, Claudiu Ciobanu, Andrei Harnagea și Eduard Darie. Atleții sunt pregătiți de profesoarele Viorica Pintilie și Elena Bogos.

Image