8.83°C / 18.74°C
Friday
8.74°C / 17.44°C

Locul 2 pentru Andrei Mihăiță Micu la Craiova

Andrei Mihăiță Micu a obținut locul 2 la Campionatul Național de aruncări lungi, ce avut loc în zilele de 28 februarie și 1 martie la Craiova.

Sportivul de la CSM Vaslui a devenit vicecampion național la aruncarea ciocanului, la seniori, obținând medalia de argint, cu cea mai bună aruncare a sa de 64,56 m.

”A fost un concurs în care nu m-am regăsit. Am încercat să mă mobilizez, să fac tot ce îmi stă în putință din păcate atât s-a putut”, a declarat Andrei Micu.

Atletul vasluian era favoritul probei, însă a avut emoții, mai ales că se afla la prima competiție de anvergură în tricoul lui CSM Vaslui.

”Nu este neapărat o presiune, ci mai mult teama de a nu-i dezamăgi pe cei care mă sprijină și sunt alături de mine. Nu vreau să caut scuze pentru acest concurs, însă pot promite că locul 2 de la Craiova a fost doar o întâmplare. Vreau să mulțumesc clubului CSM Vaslui pentru sprijinul oferit”, a completat Andrei Micu.

Proba a fost câștigată de Dragoș Nicorici (CA Roman – 64,92 m).