Vaslui, RO

14.11°C
Clear Sky
Monday
15.29°C / 23.83°C
Tuesday
14.23°C / 24.72°C
Wednesday
14.63°C / 26.84°C

Două medalii de argint pentru CSM Vaslui la Naționalele de atletism

Două medalii de argint pentru CSM Vaslui la Naționalele de atletism

CSM Vaslui a avut reprezentare la etapa finală a Campionatului Național de atletism.

Doi dintre cei trei atleți ai clubului au obținut medalii. Este vorba despre Mirela Lavric și Andrei Micu.

Mirela Lavric a devenit vicecampioană națională la proba de 400 m, unde a trecut a doua linia de sosire cu timpul de 52.81.

Vicecampion național a devenit și Andrei Micu la proba de aruncare a ciocanului. Sportivul de la CSM Vaslui a avut cea mai bună aruncare de 63.86 m.

În schimb, Magda Bosînceanu a fost foarte aproape de podium la 3.000 m obstacole, clasându-se pe locul 4.

Image