Vaslui, RO

3.21°C
Light rain
Sunday
0.56°C / 2.98°C
Monday
-0.09°C / 6.02°C
Tuesday
1.16°C / 11.2°C

Trofeul a rămas acasă: Palatul Copiilor câștigă Cupa Vasluiului!

Trofeul a rămas acasă: Palatul Copiilor câștigă Cupa Vasluiului!

Cea de-a 26-a ediție a Cupei Vasluiului s-a bucurat de o participare bună, zece echipaje, dintre cele mai bune din țară la nivel de juniori, fiind prezente în competiție.

Palatul Copiilor Vaslui nu a avut nicio emoţie, câștigând trofeul. Pe locul doi s-a clasat echipajul din Harghita, podiumul fiind încheiat de Câmpulung Moldovenesc.

“A fost un concurs puternic, la care au participat zece echipaje, dintre care unele sunt între primele cinci din ţară în competiţiile naţionale. Consider că a fost o ediție reuşită. Rezultatele sunt cele aşteptate, ţinând cont că la nivel de juniori şi elevi suntem în creștere și vom fi din nou în prim plan. Ţin să mulţumesc domnului primar Vasile Pavăl, Consiliului Local şi Primăriei Vaslui pentru susţinerea acordată în organizare. Mulţumesc şi Inspectoratului Şcolar Judeţean, Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret şi conducerii Palatului Copiilor. Am beneficiat și de susținerea unor sponsori. Amintim Grupul de firme Safir, Casa Tudora și Miaunel & Miaunică, domnul deputat Eduard Popica, fost multiplu campion național la automodele. Fără ajutorul lor, competiţia nu se putea desfăşura în condiţii normale”, a declarat Constantin Olaru, instructorul echipajului de la Palatul copiilor Vaslui.

La concurs, care a avut loc la ștrandul Municipal, au participat echipaje din Vaslui, Harghita, Neamț, Ialomița, Suceava, Iași, București și Dâmbovița.

automodele1

Image