Broken Clouds
Saturday
11.32°C / 14.15°C
9.25°C / 21.27°C

CSM Vaslui termină cu victorie primul turneu al Campionatului Regional de Baschet masculin la U19

CSM Vaslui a terminat primul turneul al Campionatului regional de Baschet U19 cu o victorie.

Echipa pregătită de profesorul Alexandru Sîrbu a trecut de CSM Hușana Huși, scor 60-57.

A fost unul dintre cele mai spectaculoase meciuri de la primul turneu al Campionatului Regional de baschet masculin, U19.

Echipa vasluiană a făcut o a treia repriză excelentă, reușind să revină de la -10 pe tabelă și să intre la egalitate perfectă în ultima repriză. Ultimele zece minute au fost fantastice, cu răsturnări de scor, cu coșuri de 4 puncte și multă adrenalină.

A fost nevoie de o repriză extra time, pentru ca CSM Vaslui să câștige meritat!

Astfel, formația vasluiană încheie primul turneu cu două victorii și o înfrângere.