8.73°C / 21.52°C
Friday
7.87°C / 16.73°C

Hușana smulge doar un egal în fața lui Șomuz Fălticeni!

Hușana Huși obține o remiză, scor 1-1 (1-0), cu Șomuz Fălticeni, terminând, astfel, campionatul fără a fi învinsă.

Punctul a fost suficient pentru formația hușeană, pentru atingerea obiectivului din acest sezon, clasarea în primele cinci echipe. Astfel, Hușana încheie ediția 2020-2021 a ligii 3 pe locul 5, cu 29 de puncte.

Gazdele au început tare partida, iar Dănăilă a deschis scorul după numai șase minute de joc. Toată lumea se aștepta deja la o victorie confortabilă a hușenilor. A fost la un pas de 2-0, însă și oaspeții puteau egala pe final de primă repriză.

Au făcut-o în partea a doua, prin Bogdan Forizs (49). Din minutul 61, echipa antrenată de Florin Croitoru rămâne în zece, după ce Dănăilă vede al doilea galben, pentru simulare.

Cu un om în minus, Hușana nu mai are forța să revină pe tabelă, astfel că jocul se încheie la egalitate, scor 1-1.