Saturday
5.43°C / 15.51°C
8.12°C / 14.63°C

Egal la final de sezon!

Sporting Juniorul Vaslui încheie cu o remiză ediția de campionat 2021-2022 a Ligii 3. Echipa vasluiană a smuls un punct, scor 2-2, cu Știința Miroslava.

Vasluienii au avut ghinion cu carul. În prima repriză au primit două goluri pe greșeli personale, pentru ca în partea a doua să irosească ocazie după ocazie. Octav Cracea înscrie pentru 1-2, cu un sfert de oră înainte de fluierul final, pentru ca Vali Hagiu în minutul 90 să restabilească egalitatea.

În partea a doua s-a jucat practic la o singuro poartă, însă echipa vasluiană a fost lipsită de noroc, obținând un rezultat de egalitate.

Astfel, Sporting JR Vaslui încheie play-out-ul pe locul 3, cu 37 de puncte, iar în clasamentul general, echipa vasluiană a ocupat locul 7, în seria 1.