CS Viitorul Vaslui a fost de două ori pe podiumul Cupei României la atletism, în competiția adresată sportivilor Under 16.

Astfel, Viorel Alexandru Chelaru a obținut medalia de aur la aruncarea ciocanului, având cea mai bună artuncare de 51,92 metri, iar Daniel Stavăr s-a clasat pe locul secund, cu 51,21 metri.

Bogdan Răzvan Herghelegiu s-a clasat pe locul 5, cu o aruncare de 44,95 metri, Alexandru Cotarci a terminat pe locul 7, iar Ștefan Albert Grigoraș s-a clasat pe locul 8.

În competiția desfășurată la București a concurat și Miruna Alexandra Hatmanu, sportivă legitimată la Liceul cu Program Sportiv Vaslui, care a luat startul la proba de 400 de metri, unde s-a clasat pe locul 6, cu timpul 63,72.