Hușana Huși a disputat un prim meci amical, cu Victoria Lețcani, echipă clasată pe locul 2 în Liga 4 Iași, înainte de suspendarea competiției.

Partida s-a disputat pe Municipalul hușean și a fost la discreția echipei antrenate de Florin Croitoru, care s-a impus cu scorul de 4-0.

Hușenii au rezolvat meciul încă din prima repriză, când au condus la pauză cu scorul de 3-0.

Tehnicianul Hușanei a dat drept de joc tuturor fotbaliștilor, amicalul fiind mai mult de reacomodare, ținând cont că nu a mai evoluat într-un meci, fie el și amical, de mai bine de trei luni.

Reprezentanta Vasluiului în liga 3 continuă pregătirile și speră să susțină și un cantonament centralizat, atunci când măsurile autorităților vor fi mai permisibile.